Savitarium - tytuł
Savitarium - Chata Wodza
Orlina Martinov

Orlina Martinov

Kolejny żeński głos na „Pieśniach Mateczki”

Przyjaciele! Obiecaliśmy wokalną niespodziankę, więc jest niespodzianka… jeszcze jeden żeński wokal, który pojawi się na „Pieśniach Mateczki”!!! Mocny, charakterystyczny i charakterny wokal!
Oto przed Wami (bębny, okrzyki i wrzawa!) KAMILA MILA MSZYCA!
Słów kilka o naszym niezwykłym gościu: Kamila to wokalistka wielu częstochowskich zespołów rockowych i metalowych m.in. Ash in the eye czy Gantzna, a od 2018r jest liderką, wokalistką i założycielką zespołu Sygryda Storrada.
Kapela Kamili to metalowy projekt z ciężkimi riffami, który łączy czysty wokal z growlem. Teksty tej formacji w większości opowiadają o demonologi polskiej, więc żadne słowiańskie cuda i dziwy Kamili obce nie są. Zespół Sygryda Storrada miał już przyjemność koncertować obok składów takich jak Fate, Ahead, Eier oraz Łysa Góra. Obecnie przygotowują materiał na debiutancki album.
Prywatnie Kamila jest molem książkowym i prawdziwym fanem gier komputerowych. Gra na gitarze klasycznej i okarynie, ale jak sama mówi – jej miłością jest wokal. No i jak na słowiańska wiedźmę przystało współdzieli swą życiową przestrzeń ze wspaniałą czarną kotką o imieniu Czarna.
My zaś gorąco polecamy utwór Sygryda Storrada „Trzecia w nocy”: https://www.youtube.com/watch?v=VeD6t9wcCDE
Słuchajcie i bójcie się! Jest moc! (wiwat!!!) Kamilo, witaj w o(b)sadzie!

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Zobacz inne wieści z osady

Za sobą zostawiłeś gęstwiny lasów, mile kroków na piaszczystym takcie, zielone łąki i polany. Słyszysz szemrzący strumień, a przed Tobą rozpościera się drewniana brama i palisada, za którą widzisz już pierwsze zabudowania pradawnej osady:

– Sława, Przybyszu! – już u bram wita Cię brodaty i rosły wojownik – Wejdźże, Przyjacielu, w nasze skromne progi. Z miłą chęcią oprowadzę Cię po osadzie. Znajdziesz tu wszystko, czego poszukujesz. W naszej wiosce mieszka wiele zacnych postaci. Są gęślarze, co przy ogniu swe pieśni śpiewają, u Szeptuchy znajdziesz porady i różnorodne zioła, w karczmie zaserwują Ci przednią strawę i iście słowiańskie napitki, wiele się o naszej kuchni za jej stołem dowiesz. Jest Wiedunka, która wiedzę tajemną posiada o języku, piśmie, wierzeniach i obyczaju, u Wołchwa znajdziesz dawne opowieści o bóstwach, o duchach i naszych pradawnych ścieżkach żywota. Jest chatka, na której kruk zmęczony lotem często przysiada, jest kram Mojmira, który dużo gada. I ja Ci w swej chacie odpowiem na pytanie, czym się zajmujemy w naszej mitycznej osadzie. Za Twymi plecami, tam, gdzie szemrze strumień, na drugim brzegu znajdziesz Portal z kamienia. Jeśli szukasz magii prawdziwej, dzięki której tu jesteś, to zapewniam Cię, Wędrowcze, że tam ją odnajdziesz. Portal ten bowiem zamienia myśl w wirtualne światy. A jeśli szukasz miejsca, gdzie od zgiełku codzienności pragnąłbyś odpocząć, zajrzyj do naszej leśnej Gontyny. Gdy się w nią zagłębisz, wypełni Cię magiczna dźwięków przestrzeń… krople wody, płonące melodie ognia, dudniącej ziemi szemranie i muzyka wiatru, co odbija się od głazów pomiędzy drzewami. Jeśliś spragniony innych świata krain, o swych dalekich podróżach sędziwy Wij Ci chętnie opowie… Jego chata w leśnej gęstwinie po zachodniej stronie grodu się znajduje. A na polach przed grodem, tam gdzie słońce wschodzi, możesz historii posłuchać o muzyce płynącej z ziemskiej natury. Wystarczy, że odpowiednie drzwi otworzysz, a to czego szukasz, uchyli przed Tobą rąbka naszych tajemnic.

Rozgość się, Przyjacielu.

Witam Cię w imieniu Savitarium.