Savitarium - tytuł
Savitarium - Chata Wodza
Orlina Martinov

Orlina Martinov

W końcu ruszają nagrania „Pieśni Mateczki”

Studio Roslyn i Tomasz Papirus Pyzia już są w gotowości! Ostatnie bębny już czekają na sali, żeby jutro rozpocząć nagrania perkusji! Startujemy!
PORA ZACZYNAĆ NAGRANIA! Jutro pora rozpocząć pracę nad brzmieniem perkusji. Natomiast weekend także będzie pracowity i mamy nadzieję, że bardzo owocny.
Tomek Pyzia już gotowy do nagrań, a Krzysztof Godycki-Ćwirko już zaciera ręce w swym studiu, aby bębny zarejestrować. Ekipa Savitarium również wybiera się na Podkarpacie, więc postaramy się Wam uchylić rąbka tajemnicy z pracy w studio.
 Niebawem zdradzimy Wam jeszcze jedną cudowną wokalną niespodziankę oraz dowiecie się kto będzie naszym Mistrzem Realizacji Dźwięku…
Trzymajcie kciuki! Pora ruszać na Ziemię Rzeszowską! 

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Zobacz inne wieści z osady
Lux Calida Savitarium Miniatura

Lux Calida

Z mroków rodzi się światło… światło czyste, światło cudowne, światło ciepłe… Savitarium wita Was w swej osadzie utworem „Lux Calida”.

Dowiedz się więcej ⇒

Za sobą zostawiłeś gęstwiny lasów, mile kroków na piaszczystym takcie, zielone łąki i polany. Słyszysz szemrzący strumień, a przed Tobą rozpościera się drewniana brama i palisada, za którą widzisz już pierwsze zabudowania pradawnej osady:

– Sława, Przybyszu! – już u bram wita Cię brodaty i rosły wojownik – Wejdźże, Przyjacielu, w nasze skromne progi. Z miłą chęcią oprowadzę Cię po osadzie. Znajdziesz tu wszystko, czego poszukujesz. W naszej wiosce mieszka wiele zacnych postaci. Są gęślarze, co przy ogniu swe pieśni śpiewają, u Szeptuchy znajdziesz porady i różnorodne zioła, w karczmie zaserwują Ci przednią strawę i iście słowiańskie napitki, wiele się o naszej kuchni za jej stołem dowiesz. Jest Wiedunka, która wiedzę tajemną posiada o języku, piśmie, wierzeniach i obyczaju, u Wołchwa znajdziesz dawne opowieści o bóstwach, o duchach i naszych pradawnych ścieżkach żywota. Jest chatka, na której kruk zmęczony lotem często przysiada, jest kram Mojmira, który dużo gada. I ja Ci w swej chacie odpowiem na pytanie, czym się zajmujemy w naszej mitycznej osadzie. Za Twymi plecami, tam, gdzie szemrze strumień, na drugim brzegu znajdziesz Portal z kamienia. Jeśli szukasz magii prawdziwej, dzięki której tu jesteś, to zapewniam Cię, Wędrowcze, że tam ją odnajdziesz. Portal ten bowiem zamienia myśl w wirtualne światy. A jeśli szukasz miejsca, gdzie od zgiełku codzienności pragnąłbyś odpocząć, zajrzyj do naszej leśnej Gontyny. Gdy się w nią zagłębisz, wypełni Cię magiczna dźwięków przestrzeń… krople wody, płonące melodie ognia, dudniącej ziemi szemranie i muzyka wiatru, co odbija się od głazów pomiędzy drzewami. Jeśliś spragniony innych świata krain, o swych dalekich podróżach sędziwy Wij Ci chętnie opowie… Jego chata w leśnej gęstwinie po zachodniej stronie grodu się znajduje. A na polach przed grodem, tam gdzie słońce wschodzi, możesz historii posłuchać o muzyce płynącej z ziemskiej natury. Wystarczy, że odpowiednie drzwi otworzysz, a to czego szukasz, uchyli przed Tobą rąbka naszych tajemnic.

Rozgość się, Przyjacielu.

Witam Cię w imieniu Savitarium.