Nadar Vlkan

Nadar Vlkan

Gulasz z mięs rozmaitych w przyprawach duszony

I Słowianie tak niegdyś, jak i dziś potrafią dobrego jadła nawarzyć. Przypraw sporo rozmaitych na gulasz z mieszanych gatunków mięsa potrafi dodać potrawie smaku i aromatu, zwłaszcza, gdy za oknami ponura, bura jesień króluje.
Witaj, przyjacielu. Dawno żeś tu do mnie nie zawitał. Rozsiądź się za stołem, piwa ci już niesę, dobre, jęczmienne. Dziś gulasz ci mogę polecić. Wyszedł mi świetnie. Palce lizać! Gulasz z kaszą gryczaną, suchą, bez omasty, bo i na co omasta do gulaszu, prawda?
Gulasz mam na mięsie mieszanym odrobinę bażanta dałem, mięsidła wieprzowego i sarniny. Ale miast sarny możesz zawsze dać baraninę, a miast bażanta kuropatwę. Na bażancinie ugotowałem wywar do gulaszu, dodałem sporo pietruszki i lubczyku. Ugotowane mięso wrzuciłem do misy z dzikim czosnkiem, czarnuszką i pietruszką. Następnie na tłuszczu lekko podsmażyłem sarninę i wieprzowinę. Następnie mięso umieściłem w garze z wywarem, dodałem sporą garść jagód jałowca, suszonych borówek oraz solidne dwie szczypty kminku i gotowałem całe przedpołudnie. Co jaki czas sprawdzając czy miękkie… Pod koniec gotowanie, gdy gulasz zgęstniał, dodałem jeszcze sól, lebiodkę i siekany czosnek niedźwiedzi oraz bażancie mięso. Chwilę jeszcze pogotowałem i oto był prawie gotowy, bardzo aromatyczny! Następnie trzy jaja kurze oraz gęstą bardzo śmietanę zmieszałem dokładnie i polałem całe danie. Wstawiłem jeszcze na krótką chwilę do paleniska, żeby polewa się zsiadła. I dziś podaję właśnie tę wyborną potrawę z kaszą gryczaną… To jak? Spróbujesz?
Savitarium - Gulasz z mięs rozmaitych w przyprawach duszony - 21.11.2021

Podziel się

Facebook
Zobacz inne przepisy