Nadar Vlkan

Nadar Vlkan

Orlina Erglis Martinov

Jej głos usłyszycie na albumie w kilku różnych odsłonach.
Przyjaciele! Pozostało nam jeszcze przedstawić samych siebie… Znacie nas już bardzo dobrze, dzięki temu, że przybywacie tutaj często, aby odwiedzić naszą wirtualną osadę.
Zaczniemy od kobiety, która zazwyczaj dla Was tutaj pisze – Orliny Erglis Martinov. Jej głos usłyszycie na albumie w kilku różnych odsłonach, część materiału muzycznego to jej kompozycje oraz… cała warstwa tekstowa albumu jak i jego koncepcja.
Orlina jest wokalistką i współzałożycielką projektu Savitarium, poetką i tekściarką. W muzyce metalowej udziela się od 2007 roku, kiedy dołączyła do opolskiej formacji gothic-doommetalowej Deceiver. Wcześniej udzielała się na scenie rockowej oraz w koncertach poezji śpiewanej. Do 2015 roku prowadziła studencką słowiańską grupę wokalną, która wystąpiła m.in. na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Do 2017 roku była również wokalistką śląsko-zagłębiowskiej formacji heavymetalowej Speedmaster/Fervoon. Od 2017 roku jest wokalistką częstochowskiej prog-folkmetalowej formacji Djavena, a od 2021 wokalistką i tekściarską fantasy folk metalowego składu Dvarga.
Dwa lata uczyła się w szkole wokalistyki rozrywkowej, a od 2016 roku również kształci wokal w zakresie technik rockowych i ekstremalnych. Brała udział w kilku projektach koncertowych muzyki musicalowej. W wolnych chwilach udziela się też w chórze amatorskim.
Jest absolwentką filologii słowiańskiej oraz filologii polskiej, europeistyki kulturoznawczej, językoznawstwa i komunikologii społecznej. Ukończyła także edukację artystyczną z zakresu sztuk plastycznych oraz muzycznych. Z powołania jest pedagogiem, animatorem kultury i przede wszystkim słowianofilem.
Poza muzyką interesuje ją szczególnie historia języków słowiańskich i bałtyckich, jak również wiedza tajemna i kulinarna dawnych ludów Europy. Jej konikiem jest historia dawnych języków słowiańskich (i innych ludów europejskich) oraz pismo dawnych Słowian.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Zobacz inne wieści z osady